Щоб розмістити оголошення увійдіть в систему!
Всього оголошень: 3273
За сьогодні: 0
Вже продано: 523
На перевірці: 0

Авто новини:

« Повернутися в розділ / « Повернутися назад

Ринок автозапчастин: сегментація, переваги та тенденції розвитку в Україні на 2025-2027 роки

Авторинок України та Европи демонструє стабільне зростання та пропонує багато як нових, так і вживаних авто. Наряду з цим, демонструє показники зростання й ринок автозапчастин. Адже, сучасний автомобіль – це надскладна система, у якій усе взаємопов’язане, але навіть найвитриваліші елементи з часом зношуються. Отже, збільшення кількості вживаних автомобілів, які потребують ремонту, зумовлює попит на запчастини. В той самий час, це створює попит і пропозицію на вживані авто, з метою їх розбирання на донорські та (або) запчастини для заміни. Особливо на кузовні деталі, двигуни та елементи оптики.

Щодо питання купити запчастини чи купити авто на запчастини – кожен автомобіліст вирішує сам. Нижче ми розглянемо основні тенденції ринку автозапчастин, відмінності оригінальних та неоригінальних запчастин, та запропонуємо вашій увазі прогноз розвитку ринку автозапчастин в Україні на 2025-2027 роки.

 

Сегментація ринку автозапчастин:

Ринок автозапчастин поділяється на оригінальні – OEM та неоригінальні – Aftermarket. OEM – деталі виробляються офіційними постачальниками та гарантують високу якість. Aftermarket – можуть (досить часто) поступатися за характеристиками, але продукція дешевша.

 

Оригінальні запчастини – це деталі і цілі вузли, ідентичні деталям і вузлам, що поставляються на складальний конвеєр заводу-автовиробника. Такі запчастини в обов’язковому порядку мають маркування та унікальний номер.

 

Основні переваги використання оригінальних запчастин (OEM):

1. Якість вузлів та деталей відповідає всім вимогам, і має гарантію.

2. Асортимент оригінальних запчастин забезпечує практично 100-відсоткову потребу в деталях та вузлах, які необхідні для ремонту або обслуговування автомобіля

3. Купівля запчастини за унікальним номером значно знижує ризик придбання контрафактної продукції, або не тієї яка потрібна.

4. При гарантійному обслуговуванні та ремонті автомобіля багато операцій в технічних центрах виконуються виключно з застосуванням оригінальних запчастин, що обумовлено вимогами збереження гарантії на автомобіль.

 

Недоліки використання оригінальних запчастин:

1. Висока ціна. Як правило, вартість оригінальної деталі може бути до 50% вище вартості аналога.

2. При відсутності запчастини на складі офіційного представника – час очікування замовлення може складати від 2-х тижнів і довше.

Отже, недоліків використання оригінальних запчастин хоча й не багато, але вони досить істотні.

Зауважимо, що відсоток попиту і пропозиції на вживані авто, з метою використання їх як «донорів» присутній на вторинному авторинку.

 

Переваги використання неоригінальних запасних частин (Aftermarket):

1. Більш низька, порівняно з оригіналом, ціна. До того ж, на ринку можуть бути аналоги. Зауважимо, що якісні аналоги не можуть бути дешевше оригіналу більш ніж на 30-40%.

2. Економія часу на пошук і придбання потрібної деталі.
Слід пам’ятати – неоригінальних деталей у найбільш затребуваному сегменті (фільтри, гальмівні колодки, акумуляторні батареї та інші)досить багато, і список виробників може налічувати десятки різноманітних брендів.

 

Основні недоліки використання неоригінальних запчастин:

1. Використання запчастин, що не мають офіційного схвалення виробника, може послужити приводом для анулювання гарантії на автомобіль.

2. Серед неоригінальних запчастин значно частіше, зустрічаються заводський брак і «відверті» підробки. Це, в свою чергу, може призвести до серйозних і дороговартісних поломок складних вузлів або механізмів автомобіля.

До того ж, можливі проблеми з сумісністю деталей.

3. Асортимент Aftermarket-запчастин зазвичай набагато скромніше з огляду на те, що для вільного продажу виробники намагаються випускати лише найбільш затребувані деталі, а зачасту – цілі вузли.

4. Висока ймовірність недостовірної інформації в каталогах виробників неоригінальних запчастин.

5. Надзвичайно жорстка конкуренція між численними компаніями та брендами – постачальниками на вторинний ринок запчастин, незмінно підштовхує їх до зниження цін. Це, в переважній кількості випадків, досягається не підвищенням продуктивності та мінімізацією витрат, а зниженням вимог до якості.

 

Тенденції ринку автозапчастин. Прогноз на 2025 – 2027 роки:

1. Розширення асортименту – на ринку представлено безліч брендів, що спеціалізуються на виробництві аналогів оригінальних агрегатних вузлів та деталей. Їх кількість буде зростати разом з асортиментом.

2. Розширення імпорту – країни Євросоюзу залишаться ключовими постачальниками складних вузлів, а Китай і Тайвань – кузовних деталей.

3. Зростання продажів на онлайн платформах. Це спеціалізовані інтернет-магазини, autorinok.ua, Olx, тощо. За статистикою 2024 року, кількість оголошень про продаж запчастин зросла на 9% за рік.

4. Популярність бюджетних варіантів. Автовласники все частіше обирають аналоги через їхню доступність, адже ціни нижче ніж на оригінальні.

5. Зростання попиту на запчастини до електромобілів. Через збільшення кількості електрокарів в Україні виробники розширюють асортимент та кількість деталей для них. Отже, очікується подальше суттєве зростання ринку і у сегменті автозапчастин на електромобілі.

Зазначимо, що серед усіх загальновідомих складових, зростання буде зумовлено ще й збільшенням імпорту вживаних автомобілів (в тому числі, як деталей). Автопарк, який вже існує, буде втрачати свою придатність та безпечність через відсутність виробництва оригінальних запасних частин.

Отже, українські виробники мають потенціал для розширення виробництва, хоча імпорт залишиться домінуючим джерелом постачання.

Загалом, ринок автозапчастин та агрегатних вузлів в Україні демонструватиме позитивну динаміку зростання, адаптуючись до нових технологічних викликів.

 

Окремим пунктом виділимо вплив економічних факторів:

Військова мобілізація та податкові зміни можуть вплинути на бізнес.

10.05.2025
« Повернутися в розділ / « Повернутися назад

Коментарі:

Додати коментар
Щоб додавати коментарі увійдіть в систему!
Коментарів немає. Будьте першим!

Ринок автозапчастин: сегментація, переваги та тенденції розвитку в Україні на 2025-2027 роки

Політика конфіденційності